Prvý šicánek prišiel do našej rodiny začiatkom leta roku 1985. Výber tohoto plemena zvíťazil nad rozhodovaním sa medzi trpasličím pudlom aprikot a šicánkom. Bol to darček pre deti.

about-us

Vtedy sme ešte netušili, že fantasticky nenáročná a nevtieravá povaha, elegancia a množstvo farebných rázov tejto rasy nás očarí na mnoho rokov a začneme s ich chovom.

about-us

naši prví šicánkovia

Zakladateľka našeho chovu do našej rodiny prišla v roku 1988 a volala sa ATHENAI z JUHYNSKÉ STRÁNE, ktorá bola vnučkou po slávnom importe z USA - CHARING CROSS PRINCE ANDREV zo strany matky. Jej otcom bol rovnako kvalitný import z USA-CHARING CROSS CZECH MATE. Oboch, na tú dobu vynikajúcich psov Shih-Tzu, ktorí v tej dobe predstavoval i snáď svetovú špičku a v maximálnej miere oživili a vylepšili chovy, čím sa zapísali do histórie chovu u nás, priviezol do ČR pán Ing.Mazánek Václav. Títo dvaja psi dali v tej dobe kvalitu v chove Shih-Tzu a ešte dnes sa môžeme stretnúť s ich menami v niektorých rodokmeňoch, i keď už len u prarodičov.

about-us

CHARING CROSS PRINCE ANDREW

Náš prvý pes - ARYAN KUM-PAN bol zo strany otca rovnako z línie Charing Cross Prince Andrev. V našich rodokmečoch sú taktiež potomkovia po AMBRA Golem, dcére po veľmi nádhernej importovanej sučke z Belgicka - ETANA CHICATITA. Na tú dobu náš chov vyštartoval skutočne na tom najlepšom, čo sa v tej dobe v Československu dalo obstarať, pretože mnohé iné importy toho obdobia vôbec nepripomínali požadovanú kvalitu plemena.

about-us

ARYAN KUM-PAN


about-us

uprostred ETANA CHICATITA

V súčasnosti v našej chovateľskej stanici pôsobia krycí psi, ktorí sú potomkami zo známych kvalitných chovateľských staníc z rôznych krajín sveta a sú potomkami po úspešných výstavných jedincoch.